Samobójstwo
łac. Suicide

ang. SuicideSamobójstwo to określone, umyślne działanie człowieka, które ma na celu spowodowanie własnej śmierci. Decyzja o samobójstwie jest zwykle podejmowana w ciężkiej sytuacji życiowej. Jest odpowiedzią na śmierć bliskiej osoby, utratę pracy, problemy w rodzinie lub szkole. Każdy człowiek zupełnie inaczej przeżywa jakikolwiek kryzys emocjonalny. Pojawiają się wtedy zwykle liczne, sprzeczne uczucia, które nie pozwalają się ustabilizować. Najczęściej rozwija się lęk, depresja czy przerażenie. W takich sytuacjach, często w głowie człowieka rodzi się pomysł popełnienia samobójstwa, które będzie ucieczką od zła tego świata.

Praktycznie każdy samobójca, zanim podejmie decyzję o swojej śmierci, cierpi na depresję i różne zaburzenia emocjonalne. Najbardziej narażone na samobójstwo są osoby odizolowane od innych ludzi, samotne lub które w przeszłości podjęły nieudaną próbę samobójczą. 

Samobójstwa nadal są bardzo powszechne wśród ludzi zarówno dorosłych, jak i młodych. W ostatnich latach bowiem, coraz częściej ofiarami samobójstw staje się młodzież szkolna. Przyczyny ich samobójstw są bardzo różne, często błahe dla otoczenia, jednak bardzo poważne dla samej ofiary. Samobójstwa dotyczą wszystkich niezależnie od wieku i płci. Ważne jest, aby osoba, która cierpi na problemy emocjonalne, miała wsparcie bliskich osób. Inaczej, pozostawiona sama sobie, może pod wpływem chwili, uczynić coś bardzo głupiego i nieprzemyślanego.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Samobójstwo
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

SamobójstwoTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj