Poronienie
łac. Abortus

ang. AbortionPoronieniem nazywa się utratę zarodka lub płodu, które najczęściej mają miejsce przed 20 tygodniem ciąży. Większość poronień pojawia się około 14. tygodnia.

Poronienie pojawia się bardzo często. Obecnie około 20% (jedna piąta) ciąż kończy się poronieniem. Najczęstszymi przyczynami tego zjawiska są pewne zaburzenia genetyczne płodu lub zdrowotne kobiety, ze względu na które, nie może doprowadzić ciąży do końca. Zwykle nie można dokładnie określić czy u danej kobiety jest podejrzenie poronienia. Jeśli jednak są pewne nieprawidłowości, które mogłyby na to wskazywać, trzeba jak najszybciej rozpocząć czynności zapobiegawcze.

Poronienie, stanowi bardzo traumatyczne wydarzenie dla rodziców dziecka, które można porównać ze śmiercią bliskiej osoby. Zwykle jednak, kobiety po poronieniu mogą ponownie zajść w ciążę i szczęśliwie doprowadzić ciążę do końca z dużą szansą na urodzenie zdrowego dziecka. Nawet, jeśli do poronienia dochodzi kilka razy, nadal istnieje szansa urodzenia zdrowego dziecka. To czy zostanie podjęta kolejna próba zależy już tylko od kobiety.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Poronienie
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2021.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

Poronienie
Różyczka
Toksoplazmoza
PoronienieTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj