Pedofilia, parafilia seksualna
łac. Pedophilia fornicatione paraphilias

ang. Pedophilia, sexual paraphiliasPedofilią nazywa się zaburzenie o podłożu psychoseksualnym, które objawia się chęcią utrzymywania bliskich kontaktów, nawet seksualnych, z dziećmi. Pedofilami najczęściej są mężczyźni, którzy najczęściej interesują się małymi dziewczynkami, chociaż zdarza się, że ich ofiarami padają chłopcy. Zazwyczaj, pedofile wybierają na swoje ofiary dzieci około 13. roku życia. 
Zaburzenie objawia się fantazjami seksualnymi, w których uczestniczą dzieci, pieszczotami ofiar oraz obserwacji dziecka, które często zmuszane jest do rozbierania się na oczach pedofila. Rzadko dochodzi do rzeczywistych kontaktów seksualnych. Pedofilia jest przestępstwem na tle seksualnym wobec dzieci. 

Przyczyny pedofilii nie są do końca znane. Zwykle u osób z takimi zaburzeniami obserwuje się różne zmiany w osobowości. Pedofile nie martwią się o to, że ich zachowanie jest niezgodne z prawem oraz etyką. Jest to dla nich normalna rzecz i często nie zauważają, jak duże cierpienie sprawiają zarówno dzieciom, jak i ich rodzinom. Naukowcy twierdzą, że pedofilia rozwija się u mężczyzn, którzy cierpią na różne choroby psychiczne i nie są podatni na leczenie. Ponadto, często pedofilami okazują się mężczyźni, którzy mają niski poziom testosteronu, co sprawia, że pojawia się u nich chęć molestowania dzieci.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Pedofilia, parafilia seksualna
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

Pedofilia, parafilia seksualnaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj