Masochizm seksualny
łac. Sexual masochism

ang. Sexual masochismMasochizm seksualny jest zaburzeniem, podczas którego pojawiają się różnego rodzaju fantazje seksualne, które pobudzają i zachęcają chorego do podobnego działania w rzeczywistości. Masochiści osiągają podniecenie, w tym orgazm, w wyniku zadawania sobie lub innym cierpienia (pobicia, okaleczenia, itp.). Przejawy masochizmu mogą być różne. Od słownego poniżania do rękoczynów. Często masochiści sami sprawiają sobie ból i cierpienie. Znanych jest wiele przypadków własnego okaleczenia. Równie często masochiści poszukują osób, które mogłyby sprawić im podobny ból, czyli sadystów. Taką formę parafilii seksualnej określa się nazwą sadomasochizm. 

U wielu osób, które cierpią na masochizm seksualny, upust emocji pojawia się jedynie w ich fantazjach. Nigdy w rzeczywistości, nie działają w ten sposób. Często, bowiem, nie chcą w żaden sposób się okaleczać i odczuwać tego bólu w rzeczywistości.

Czasami, masochizm jest bardzo poważny i niebezpieczny. Może nawet prowadzić do różnych zachowań, które kończą się śmiercią (uduszenia, podcięcie żył, itp.). Przykładowo, może dojść do zaciśnięcia szyi liną, podczas dochodzenia do orgazmu. Ma to na celu pogłębienie uczucia podniecenia, ale często prowadzi także do zgonu.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
3/5, ocen: 1
Masochizm seksualny
Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 1

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

Chlamydia
Erotomania
Nekrofilia, dewiacja seksualna
Reaktywne zapalenie stawów
Zespół Turnera
Biseksualizm
Masochizm
Masochizm seksualny
Sadyzm
Wirusowe zapalenie wątroby typu ATagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj