Lidokaina
łac. Lidocainum

ang. LidocaineLidokaina to środek, dzięki któremu możliwe jest znieczulenie miejscowe pacjenta, oraz lek antyarytmiczny. Lidokainę wstrzykuje się w miejsca, gdzie pojawia się świąd, pieczenie, ból oraz stany zapalne skóry. Często również, jest to środek podawany, jako znieczulający podczas zabiegów dentystycznych lub normalnych operacji.

Lidokaina, w 90%, do czynnych farmakologiczne metabolitów, metabolizowana jest w wątrobie przez izoenzym CYP1A2 oraz rzadziej CYP3A4. Czas działania lidokainy w organizmie wynosi od 90 do 120 minut. Może się jednak wydłużyć, głównie u pacjentów z niewydolnością nerek lub zastoinową niewydolnością serca.

Lidokaina zmienia nurt przewodzenia sygnałów w neuronach, blokując szybkie napięcia w kanałach błony komórkowej neuronów, które są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się sygnałów elektrycznych. Lidokaina w zależności od podawanych dawek może mieć różne właściwości. Niewielka dawka, pozwala dokładnie wybrać neurony czuciowe, które mają być zablokowane. Większe dawki lidokainy, wpływają na sposób przewodzenia sygnału przez neurony.
 


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Lidokaina
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

LidokainaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj