Kazirodztwo
łac. Incestus

ang. IncestKazirodztwo to przede wszystkim stosunki seksualne utrzymywane między osobami, które są ze sobą spokrewnione więzami krwi. Ten rodzaj parafilii seksualnej (zaburzenia seksualnego), jest zakazany ze względów religijnych, prawnych, ale również biologicznych. Kazirodztwo, od zawsze w większości kultur było tematem tabu. Obecnie, niewiele się w tym kierunku zmieniło.

Z biologicznego punktu widzenia kazirodztwo jest niewskazane ze względu na geny. Jeśli dwie osoby z takimi samymi genami się połączą i w przyszłości wydadzą na świat dziecko, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że urodzi się ono z wieloma różnymi zaburzeniami i problemami zdrowotnymi, które wywołają mutacje genów spowodowane przez tzw. konflikt genów.

Jako kulturalne czynniki, które zakazują kazirodztwa, antropolodzy wymieniają głównie egzogamię, jaka w takich związkach jest zaburzona. Egzogamia to zasada, która nakazuje jednostce wiązać się z osobą nienależącą do jej bliskiego otoczenia, gdyż tylko dzięki temu może coś na tym zyskać. Ze względów religijnych, kazirodztwo jest grzechem przeciwko przykazaniom Bożym.

Często słyszy się o kazirodztwie, które polega na wykorzystywaniu dzieci do stosunków seksualnych. Znane są przypadki, gdzie ojcowie gwałcili swoje córki, a nawet mieli z nimi dzieci.
 


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
3/5, ocen: 1
Kazirodztwo
Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 1

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

KazirodztwoTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj