Homoseksualizm, zaburzenie identyfikacji płciowej
ang. HomosexualityHomoseksualizm jest to rodzaj orientacji seksualnej, które charakteryzuje się popędem seksualnym do osób tej samej płci. Kobiety, które są homoseksualistkami nazywane są lesbijkami, natomiast mężczyźni to geje. Są to jednak określenia uznawane przez społeczność homoseksualną za dyskryminujące. W każdej kulturze, już od wieków pojawiają się homoseksualiści. Już w starożytnej Grecji i Rzymie dochodziło do kontaktów homoseksualnych, z tym, że głównie między mężczyznami.

Obecnie, nie każde społeczeństwo, toleruje tego typu związki. Często, homoseksualizm jest krytykowany przez ludzi oraz kościół. Jest to bowiem, orientacja seksualna inna od tej ustalonej przez większość religii. Zatem, uznaje się homoseksualizm za grzech. W wielu krajach, jest on całkowicie zakazany. Do końca XX wieku, wiele ludzi oraz lekarzy uznawało homoseksualizm za chorobę psychiczną. Okazuje się jednak, że takie cechy człowieka, jak orientacja seksualna mogą być związane z odziedziczonymi genami, wpływami środowiska lub społeczeństwa.Bardzo często, nawet do tej pory, homoseksualiści są uznawani za ludzi chorych, głupich, zniewieściałych (w przypadku mężczyzn), czyli krótko mówiąc gorszych od pozostałych.

Co roku, w większości krajów, jako odpowiedź na głosy krytyki, pojawiają się strajki i demonstracje homoseksualistów, którzy walczą o swoje prawa. Są również organizowane tzw. parady równości.
 


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Homoseksualizm, zaburzenie identyfikacji płciowej
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

Homoseksualizm, zaburzenie identyfikacji płciowej
Orientacje seksualneTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj