Fototerapia
ang. PhototherapyFototerapia, inaczej leczenie światłem, jest to używanie różnych rodzajów światła do leczenia różnych zaburzeń zdrowotnych (np. depresji).

Fototerapia zwykle przeprowadzana jest w domu. Używa się do tego niewielkich rozmiarów przenośnych urządzeń emitujących odpowiednie światło, które powinno świecić punktowo i być skierowane na części ciała, które chcemy wyleczyć. Urządzenie może stać w dowolnym miejscu, jednak tak, aby możliwy był jego stały kontakt z naświetlanym czynnikiem. Czas naświetlania jest dowolny. Może trwać od 15 minut do kilku godzin. Niektórzy ludzie, stosują fototerapię w kilku sesjach dziennie. Skuteczność terapii jest zależna od pory dnia oraz często roku, w której się ją przeprowadza. Ma to związek z indywidualnymi problemami pacjenta, który może przykładowo nie lubić zimy ani poranków. Zatem, aby terapia przyniosła rezultaty, należy stosować ją właśnie w tych momentach.

Leczenie fototerapią jest dość wygodne. Podczas naświetlania pacjent może spokojnie wykonywać inne czynności, np. czytać książkę lub oglądać telewizor. Nie ma konieczności patrzenia na światło.  Fototerapia jest także pomocna w leczeniu napięcia mięśniowego, rozszerza naczynia krwionośne umożliwiając krwi lepszy przepływ, a także rozgrzewa tkanki organizmu.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Fototerapia
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

FototerapiaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj