Aromaterapia
ang. AromatherapyAromaterapia to forma medycyny alternatywnej i opiera się na leczeniu poprzez zmysł węchu oraz dotyku, różnymi olejkami z kwiatów, liści, kory drzew, gałęzi lub korzeni, które mają pewne właściwości lecznicze. 
W aromaterapii olejki te, miesza się z olejami sojowymi lub migdałowymi, ewentualnie rozcieńcza się wodą lub alkoholem, a następnie wciera w skórę lub rozpyla do otoczenia lub wdycha. Nigdy, tego rodzaju substancje nie powinny być spożywane.

Zwolennicy aromaterapii twierdzą, iż oleje pobudzają mózg lub są wchłaniane przez skórę do krwiobiegu, gdzie mają wpływ na całe ciało i proces gojenia się ran. Niektóre zapachy, jak np. lawenda, mają realne, specyficzne tylko dla tej substancji, efekty. W tym przypadku jest to uczucie szczęścia i dobrobytu. Aromaterapia jednak, uważana jest za panaceum, czyli lek na wszystko, np. podnosi zdolność układu odpornościowego do walki z bakteriami, leczy opryszczkę, półpasiec, zapalenie stawów, wspomaga proces gojenia, poprawia pamięć i wyprowadza z depresji.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Aromaterapia
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

AromaterapiaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj