Ajurweda
ang. AyurvedaAjurweda, to wywodzący się z Indii system medycyny naturalnej, który uczy i zapewnia zintegrowane podejście do zapobiegania i leczenia chorób, poprzez interwencję w styl życia pacjenta i korzystanie z terapii naturalnej. Zwolennicy Ajurwedy głoszą, że wszystkie choroby zaczynają się z powodu braku równowagi życiowej lub stresu, które mają swój początek w ludzkiej świadomości. Zmiany w stylu życia według Ajurwedy stanowią najważniejszy element terapii. 

W Indiach Ajurweda to na prawdę ważna metoda leczenia. Lekarze ajurwedyjscy przechodzą liczne szkolenia i są na prawdę dobrze wykwalifikowani, dzięki czemu traktowani są tak samo, jak normalni lekarze. Stale są prowadzone badania dotyczące skuteczności tej metody leczenia. Okazuje się, że Ajurweda efektywnie poprawia ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz reakcję na stres. Ajurweda cały czas się rozwija i ulepsza. Obejmuje między innymi różne techniki medytacyjne, w tym jogę. 

Badania laboratoryjne preparatów ziołowych zalecanych przez lekarzy ajurwedyjskich wykazały, że mają one korzystny wpływ na leczenie i zapobieganie niektórym nowotworom oraz chorobom zakaźnym. Leki te prowadzą do oczyszczenia wolnych rodników, modulacji immunologicznej, modulacji neuroprzekaźników mózgu oraz pobudzenia działania hormonów.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
4/5, ocen: 1
Ajurweda
Ocena: 80 % na 100%
Liczba opinii: 1

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2022.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

AjurwedaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj