Anorgazmia
lac. Anorgasmia
ang. AnorgasmiaAnorgazmia, czyli brak orgazmu. Terminem tym określa się stale powtarzające się trudności w osiągnięciu orgazmu przy wielu stymulacjach seksualnych. Brak orgazmu to bardzo częste zjawisko u 1 na 5 kobiet na świecie. Orgazmy u każdej kobiety różnią się intensywnością i częstotliwością, a przede wszystkim długością stymulacji potrzebnej do jego osiągnięcia. W rzeczywistości mniej niż jedna trzecia kobiet podczas aktywacji seksualnej dochodzi do orgazmu. Często na zanik orgazmu ma wpływ wiek, przyjmowane leki lub inne problemy zdrowotne. Jeżeli wyczuwasz, że orgazm się nie pojawia lub pojawia się z małą intensywnością skonsultuj się z lekarzem. Leczenie i zmiana stylu życia mogą się okazać skuteczne.

Orgazm to uczucie intensywnej przyjemności fizycznej podczas stosunku płciowego, któremu towarzyszą mimowolne skurcze mięśni dna miednicy. Jednak u każdej kobiety oznaki orgazmu mogą być inne. Niektóre kobiety rzeczywiście odczuwają skurcze miednicy, ale niektóre nie.
Anorgazmia to niezdolność doświadczenia orgazmu lub bardzo opóźnione jego osiągnięcie. Z takimi objawami mogą mieć jednak związek inne czynniki, np.:

  • Pierwszy orgazm. W sytuacji, gdy odczuwamy orgazm po raz pierwszy.
  • Orgazm sytuacyjny. Osiągnięcie orgazmu możliwe jest tylko w konkretnych sytuacjach, np. poprzez masturbację lub seks oralny. Jest to bardzo częsty przypadek u kobiet. W rzeczywistości ok.80% kobiet osiąga orgazm tylko przez masturbację.
  • Całkowity brak orgazmu. Gdy kobieta w żadnej sytuacji ze swoim partnerem nie może osiągnąć orgazmu.
  • Trudności w osiągnięciu orgazmu. Uczucie orgazmu jest już znane, ale ciężko jest go osiągnąć.

Kiedy należy udać się do lekarza?
Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli ma się jakieś pytania lub wątpliwości związane z orgazmem. Może się okazać, że wszystko jest w normie, ale musi zostać przełamana pewna bariera. Lekarz poradzi jak pozbyć się lęku i zwiększyć satysfakcję podczas stosunku.Prosimy oceń
stronę/treści:
  
5/5, ocen: 1
Anorgazmia
Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2019.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

AnorgazmiaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj