Nekrofilia, dewiacja seksualna
lac. Necrophilia, sexual deviation
ang. Necrophilia, sexual deviationNekrofilię najłatwiej można opisać, jako podniecenie seksualne, które pojawia się podczas różnych fantazji lub faktycznego kontaktu ze zwłokami ludzkimi. Nekrofilia znana była już za czasów starożytnych Egipcjan i opisana przez Herodota, jako odrażająca i hańbiąca. Istnieje wiele różnych zachowań charakterystycznych dla nekrofilów, począwszy od zwykłych fantazji, a skończywszy nawet na morderstwie, dzięki któremu pozyskane zostaną zwłoki.  

Jeśli u osoby pojawiają się wyłącznie fantazje na temat stosunku seksualnego ze zmarłym nie są określane pełną nekrofilią a jedynie ekwiwalentem neurotycznym z nią związanym. 
Pseudonekrofilia natomiast jest to odbyty stosunek seksualny z martwym ciałem, który jednak nigdy wcześniej nie był poprzedzony fantazjami oraz chęcią do takich kontaktów.

Nekrofilia może mieć bardzo różne przejawy. Każdy chory człowiek, ma inne fantazje i pragnienia związane ze zwłokami. Niektórym wystarcza jedynie obecność trupa, inni potrzebują większej bliskości, np. całowania, przytulania a nawet właściwego stosunku zakończonego orgazmem. 

 
Mogą się także pojawić jeszcze bardziej groteskowe i sadystyczne formy nekrofilii, podczas której chory okalecza zwłoki, wypija krew zmarłego lub pije jego mocz..

Nekrofilia często zmusza chorych do morderstw. Odnotowano wiele przypadków, w których doszło do zabójstwa tylko i wyłącznie ze względu na chęć pozyskania ciała do kontaktu seksualnego. Naukowcy twierdzą również, że nieodłączną cechą nekrofilii jest sadyzm. Większość ofiar nekrofilów stanowią kobiety. Wiele chorych na ten rodzaj zaburzenia preferencji seksualnej okalecza swoje ofiary, tnie je na kawałki i układa poszczególne części ciała w zupełnie innej formie. Takie aspekty sprawiają, że nekrofil staje się podniecony i spełniony. Możliwe, że poprzez takie zachowanie chorzy na nekrofilię czują władzę oraz to, że zwłoki są im w pełni podporządkowane.Prosimy oceń
stronę/treści:
  
5/5, ocen: 1
Nekrofilia, dewiacja seksualna
Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1

Autor tekstu: mgr Karolina W., Warszawa, 2010 - 2019.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Jeśli spodobał Ci się powyższy tekst, daj nam

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj serwis:


Zobacz również:

Nekrofilia, dewiacja seksualnaTagi:


 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj