Ciężar właściwy

Wartości referencyjne:
1,023 - 1,035 g/cm3Ciężar właściwy nie powinien nigdy zbliżać się do wartości ciężaru wody, czyli 1,000 g/cm3, gdyż świadczyć to może o utracie bardzo ważnej funkcji nerki, jaką jest zagęszczanie moczu. Często jest to pierwszy objaw sugerujący rozpoczynającą się niewydolność nerek.


Mierzy się zawartość substancji rozpuszczonych w moczu. Wskazuje także na zdolność nerek do zagęszczania moczu. Im wyższy jest ciężar właściwy moczu tym cięższe substancje są rozpuszczone w moczu. Jeżeli spożywa się dużą ilość płynów, nerki powinny wydzielać większe ilości niż normalnie ilości moczu. Kiedy ogranicza się podaż płynów wówczas nerki wydzielają małe ilości zagęszczonego moczu.


Tagi:

Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Ciężar właściwy
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0

Zadaj pytanie lub skomentuj powyższy tekst


Należy wypełnić wszystkie pola formularza:

Nick:
Token: wpisz liczbę 88648
poprzedzając literą A:
Komentarz:
michal 2010-11-11

A jak pozostale wyniki? Cos Ci dolega poza tym? Z jakiego powodu bylo robione badanie? Tak niski ciezar pewnie swiadczy o tym ze spozywasz duzo plynow. Jesli tak nie jest zglos sie do urologa bo moze to swiadczyc o niewydolnosci nerek.

pyzia 2010-11-04

Ja mam własnie wyniki badań z moczu i Ciężar właściwy wynosi 1.005. Dwa miesiące temu gdy robiłam cieżar to wynosił 1.010....o czym to może świadczyć?
 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj