Odczyn (pH)

Wartości referencyjne:
kwaśny, od 4,5 - 7,8Stale utrzymujący się odczyn zasadowy może świadczyć o upośledzeniu zdolności nerki do zakwaszania moczu albo zakażenia układu moczowego bakteriami rozkładającymi amoniak. Odczyn zasadowy może również świadczyć o kamicy nerek.


Oznaczając pH moczu oceniamy kwaśność (lub zasadowość) moczu. pH 4 moczu oznacza mocz bardzo kwaśny, pH 7 obojętny, a pH 9 bardzo zasadowy. Czasami pH moczu może być modyfikowane przez podawanie specyficznych leków, np. powodując utrzymać mocz bardziej kwaśny lub zasadowy, aby zapobiec tworzeniu się specyficznych kamieni


Tagi:

Prosimy oceń
stronę/treści:
  
3/5, ocen: 1
Odczyn pH
Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 1

Zadaj pytanie lub skomentuj powyższy tekst


Należy wypełnić wszystkie pola formularza:

Nick:
Token: wpisz liczbę 38605
poprzedzając literą A:
Komentarz:
Tokidoki 2011-10-17

Na PH moczu na pewno wpływ ma np. obecność bakterii ;) Wtedy PH jest wyższe. Dieta myślę, że też ma wpływ, bo w końcu pomaga picie wody z wyciśniętą cytryną lub citroseptem. W związku z tym myślę, że Prouro (bo chyba o niego pytasz skoro żurawina i witamina C) też może powodować obniżenie PH :)

marta 2011-10-16

co wpływa na wielkość pH moczu? czy jak mam za wysokie to np. kapsułki z żurawiną i witaminą c są w stanie go trochę obniżyć?

michal 2010-11-11

Zarowno ph 7 jak i 8 jest prawidlowe, co prawda ph8 jest podwyzszone ale taki wynik mogl byc spowodwany zazyciem lekow lub dieta, o czym nie piszesz. Na razie nie ma sie czym przejmowac, o ile nie ma innych dolegliwosci.

pyzia 2010-11-04

Ja mam obecnie pH-7 wczesniej miałam 8....czy to nie zaszkodzi jesli taki stan bedzie utrzymywał się dłużej?Staram sie obecnie o dziecko...
 
Polityka prywatności, cookies
Warunki korzystania z serwisu
Wyłączenie odpowiedzialności

Reklama


 

Reklama

STRONA GŁÓWNA

menu

Wyniki oraz opisy badań:

badania

choroby

objawy

terminy

placówki

szukaj